ALLIN > בלוגים > זוגיות ומשפחה > להתגרש עם ילדים: לטוס עם הילדים לחו"ל

להתגרש עם ילדים: לטוס עם הילדים לחו"ל

Kids Traveling Concept. Backside of A Two Years old Girl Waiting for Boarding in Airport Terminal and Looking Airplane through Wide Glass Window

Kids Traveling Concept. Backside of A Two Years old Girl Waiting for Boarding in Airport Terminal and Looking Airplane through Wide Glass Window

 

החופש הגדול מגיע ואיתו ההתלבטויות, הקונפליקטים והויכוחים. מי יסע איתם לחו"ל? האם לאשר לו לקחת אותם לחו"ל? הוא יכול מבחינה כלכלית לקחת אותם לחו"ל ואני לא. ואני מדוכאת מעצם המחשבה הזו. חוץ מזה שהוא כבר לקח אותם לחו"ל בשנה שעברה. וזה רק מקבץ על שאלות ואמירות אמיתיות שקיבלתי בחודש האחרון.

 

תחשבו מה הילדים שלכם היו רוצים
הדבר הראשון לפני שאתם מחליטים לאשר או לא לאשר להורה השני לקחת את הילדים לחו"ל הוא
לחשוב על הנושא מזווית הראיה של הילדים. מה יהיה להם טוב? וזה אחד הדברים שהכי קשה לנו לעשות כהורים, אבל אחת הדרכים הכי נכונות וטובות לדעת מה לעשות ומה יהיה הכי טוב להם. תדמיינו את עצמכם במקומם עכשיו. מה הם היו רוצים? זה הדבר שהכי חשוב כרגע.
קשה לכם לדמיין? שתפו אותם בתוכניות לנסוע ותשמעו את הצד שלהם. לפעמים זה יקל עליכם לקבל את ההחלטה.

זה לא הזמן להתנקם ולהוציא אחד על השני את הכעסים שלכם
הורים גרושים מנצלים את הבקשה לצאת לחו"ל עם הילדים כדי להתנקם בהורה השני, וזה לא הזמן לעשות את זה! תחשבו על טובת הילדים שלכם, האם הם מחכים לנסיעה הזו? האם הנסיעה לחו"ל תעשה להם טוב? האם טוב להם עם ההורה השני? שימו את השאלות האלה לפניכם כשאתם מקבלים החלטה.

התחשבו בגיל של הילדים שלכם
הדבר הבא הוא להתחשב בגיל הילדים. ילדים קטנים עשויים לחוות פרידה ארוכה כקשה יותר ולכן משך הנסיעה או עצם הנסיעה צריך להתחשב בגיל שלהם וביחס שלהם לפרידות, ואתם מכירים אותם הכי טוב. תזכרו שילד מתגעגע לאמא ולאבא ולמרות שאתם מאוד רוצים לנסוע לחופשה ארוכה צריך להתחשב גם בילדים וגם בהורה השני. כי הרי לכל מטבע יש שני צדדים. תחשבו איך תרגישו כשההורה השני יקח את הילדים לטיול של חודש.
השתדלו שהילדים יהיו עם ההורה שלא נוסע מספיק ימים לפני הנסיעה וגם אחריה, כדי לא ליצור נתק ארוך מדי.

הסכימו על דרכי התקשורת עם הילדים
חשוב שתגדירו ביניכם איך יתבצע הקשר עם הילדים כדי לשמור על קשר רציף, שיחות טלפון, ווטסאפ, סקייפ או בכל דרך אחרת.  תזכרו שטובת הילדים היא קשר רציף עם שני ההורים, מה שיהפוך את הנסיעה לחוויה חיובית יותר ויקל עליהם לנסוע איתכם גם בפעם הבאה.

קיבלתם החלטה? ציידו את הילדים שלכם בגישה חיובית
כשהילד שלכם נוסע לחו"ל עם ההורה השני, תדאגו שהוא ייסע בכיף, תעזרו לו לראות כמה כיף יהיה לו, איזה חוויות הוא יצבור, הבטיחו לו שהוא יכול להתקשר אליכם (יש שיחות ווטסאפ, הן לא עולות כסף גם מחו"ל) בכל זמן שירגיש שהוא רוצה. הדרך שבה תשלחו אותו להורה השני תשפיע על הדרך שבה הוא יחווה את הזמן הזה. ואני יודעת שאתם רק רוצים שיהיה לו טוב.

לא חייבים לנסוע לחו"ל כדי לצבור חוויות
אתם לא יכולים להרשות לעצמכם כלכלית לנסוע איתם לחו"ל? הילדים שלכם לא באמת צריכים לנסוע לחו"ל כדי ליהנות איתכם בחופש. יש כל כך הרבה פעילויות שאפשר וכדאי לעשות איתם בארץ (וגם ללא עלויות בכלל). בסופו של דבר הילדים שלכם יזכרו את הזמן איתכם. את תשומת הלב שלכם. את הנוכחות שלכם איתם. ולא את המקום שאליו נסעתם.
אם רק אחד מכם יכול לנסוע איתם לחו"ל (וזה לא אתם), תראו את הצד החיובי שבדבר – הילדים שלכם נהנים! אתם לא בתחרות ביניכם על מי יקח אותם יותר לחו"ל.
ואם אתם מבלים איתם את החופש בארץ, תכננו פעילויות וזמן מלא חוויות ביחד. לא צריכים לנסוע לחו"ל כדי לצבור חוויות משותפות. מחקרים הראו שבסופו של דבר, ילדים זוכרים את הזמן שההורים הקדישו רק להם, שיחקו איתם, אכלו איתם ארוחות משותפות, הקריאו להם סיפור, ישבו לידם והקשיבו להם. לא את הנסיעות לחו"ל.

החופש הוא גם בשבילכם
נצלו את ימי החופש שלכם להתאוורר. תזכרו שלהורים אחרים אין את הפריבילגיה הזו. לפחות לא בצורה רשמית.

מאחלת לכם חופש נעים!

הכתבה אינה מהווה חוות דעת משפטית, ייעוץ משפטי או תחליף לו. במקרה של צורך בייעוץ משפטי מומלץ לפנות לעורך דין.

מאת: איילת רוזן ישראלי,
מאמנת ומדריכת הורים לפני, במהלך ואחרי גירושים | תמונת המחשה: freepik

איילת רוזן ישראלי | צילום תמי גלאור

ליצירת קשר:

בפייסבוק: להתגרש עם ילדים – אימון והדרכת הורים לפני, במהלך ואחרי גירושים
https://www.facebook.com/divorcewithkids

במייל: ayelet@tobeima.co.il

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

Comments are closed.

תפריט