ALLIN > יגאל הררי לשרי הממשלה: עצרו הקמת בית חוסים בשכונות השקטות של הוד השרון

יגאל הררי לשרי הממשלה: עצרו הקמת בית חוסים בשכונות השקטות של הוד השרון

יגאל הררי לשרי הממשלה: עצרו הקמת בית חוסים בשכונות השקטות של הוד השרון

המועמד לראשות עיריית הוד השרון, יגאל הררי, שקומם עליו רבים בעקבות תוכניתו לספח לעיר כמה מהיישובים הסמוכים לה, שוב בעין הסערה. תושבי השכונות נווה הדר, גני צבי ורסקו הופתעו לקבל השבוע בתיבות הדואר שלהם מכתב לא שגרתי, החתום על ידי הררי. במכתב מביע הררי התנגדות לבניית בית חוסים באזור מגוריהם.

על פי חוק, חוסה הוא קטין שמלאו לו 14 שנה או מי שבשל נכות, לקות שכלית או זקנה, אינו מסוגל לדאוג לצורכי חייו. חוק ההגנה על חוסים כולל הוראות שתכליתן להגן על שלומם.

במכתב שנשלח בין היתר לשר האוצר משה כחלון, לשר הפנים אריה דרעי ולשר הרווחה חיים כץ, מזכיר הררי את רציחתו לפני כשלושה שבועות של אבי וענונו ז"ל שניהל מעון לחסרי דיור בנתניה, על ידי חסר בית.

"לאור האירועים האחרונים שהתרחשו בנתניה, בהוסטל שהיה בהשגחת העירייה ומשרד הרווחה", כתב הררי, "אנו עדים למצב דומה בהוד השרון, לפיו רוצים לבנות בית חוסים בשכונות שקטות שברובן הציבור דתי או מסורתי. אני לא מבין את שיקוליו של ראש העיר היוצא, מר חי אדיב, להקצות דווקא בשכונות שקטות אלו, ובלב ליבן של השכונות הללו, מקום לצרכים שכאלה".

הררי המשיך וכתב: "אני פונה בקריאה דחופה להקפיא כל הליך של הקצאה, שיכולה להביא לאסון של ממש בשכונות השלוות הללו. אני מקווה שהכוונה לבנות בית מחסה דווקא בשכונות אלו לא נובע מכך שלתושביהן אין את היכולת הכלכלית לפעול בהליכים משפטיים ארוכים ולעצור הליכי בנייה או הקצאה של שטח עבור בניית בית חוסים".

המתמודד על ראשות העירייה הוסיף: "אני מבקש לשוב ולדון במליאת מועצת העיר ובמליאת הוועדה לתכנון ובנייה, ולהחזיר את ההצעה להקמת בית החוסים לוועדת ההקצאות. אשמח לראות כל אישור שמתקבל לגבי המיקומים הללו, ומה הן הסיבות שדווקא בשכונות אלו ניתן ההיתר".

סמדר, תושבת אחת השכונות שבהן מתוכנן להיבנות בית החוסים, מצאה את המכתב בתיבת הדואר שלה ופשוט נדהמה מתוכנו. "התביישתי לעיין במכתב", היא כתבה בעמוד פייסבוק המיועד לתושבי העיר. "כתושבת אחת השכונות אליהן הופנה המכתב, שכונה שקטה ונעימה בה אני מגדלת את שלושת ילדיי באמירה ברורה שיש מקום לכולם – לדתיים, חילונים וכן, גם לחוסים! התוכן זעזע אותי. רק שילוב אוכלוסיות בשכונותיה השונות והשלוות של העיר ייצר פה חיי קהילה שיודעת להכיל ולקבל את השונה. אז אדון הררי – אל תעשה פוליטיקה על חשבון אוכלוסיות מוחלשות!"

המועמד לראשות עיריית הוד השרון יגאל הררי, מה הבעיה להקים בית חוסים בשכונות השקטות של העיר?

"מחובתי כחבר מועצת העיר להגן על תושבי עירי. מאחר שהעירייה לא חושפת איזו אוכלוסייה תתגורר בבית החוסים, החשש הוא שנקבל חוסים מהסוג של בית החוסים בנתניה בו אירע רצח כפול של חוסה ושל מדריך העמותה. בהוד השרון קיימים בתי חוסים לאנשים עם מוגבלויות שונות, אחד מהם צמוד לביתי, ואשמח לסייע להם בכל דרך. הזעקה שלי באה בעקבות בית המחסה המוצע שיוקם באחת מהשכונות המערביות, שהן שקטות באופיין".

אז בתי חוסים צריכים לקום רק במקומות רועשים? הטענה לא ברורה לי.

"מאחר שלנו, כתושבי הוד השרון, לא תהיה אפשרות להחליט מי החוסים שישהו במעון המתוכנן, אלא למשרד הרווחה – אני לא סומך על משרד הרווחה שישמור על תושבי העיר. לא אתן יד לסיכון ביטחונם של התושבים. כפי שאמרתי, מחובתי כחבר מועצה להגן על תושבי עירי".

בעקבות דבריו של הררי, מסר המועמד לראשות העיר נוה גור: "כאדם, כאיש חינוך וכמי שמוביל שילוב של בעלי צרכים מיוחדים בעיר – אני מוקיע את דבריו הנלוזים של יגאל הררי. אני מודאג שמתוך רצון ליצור פרובוקציה נוכח הבחירות, מישהו מרשה לעצמו לדבר כך על בני אדם. אני וחברי סיעתי קיימנו מפגשים רבים עם הורים לילדים מיוחדים, מתוך מחויבות עמוקה לילדים האלה, להוריהם ולשאלה באיזו חברה אנחנו רוצים לגדל את ילדינו. כראש העיר, בעוד כחודש ימים, אוביל את הוד השרון להיות העיר המובילה והאחראית לילדים הללו, שתשקיע בהם תקציבים עצומים ותוציא את החושך מקרבנו. יש לי חובה עצומה כלפי הילדים הללו ותהיה לי הזכות לשנות איתם את העיר. מגיע להם כל כך הרבה".

מאת: תומר פלג | צילום: יהב דיגיטל

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

Comments are closed.

תפריט